Naše usluge

it konsalting

Usluge vezane za IT konsalting podrazumevaju organizaciju i menadžovanje projekata, donošenje ispravnih odluka kada su u pitanju tehnologije koje će se koristiti u razvojnom okruženju, automatizacija i arhitektualno raslojavanje projekta, kao i njegovo testiranje propisanim metodama. Takodje, IT konsalting uključuje i trening i upoznavanje vašeg trenutnog IT sektora sa novim tehnologijama, kao i proveru znanja novih kandidata i organizaciju u timove, ukoliko želite da imate sopstveni stručni kadar.

razvoj softvera

Razvoj softvera odnosi se na usluge vezane za izradu aplikacija: web, mobilna ili desktop. Često je potrebna kombinacija dve ili više različitih vrsta softvera jer želite pokriti što više različitih tipova korisnika, i samim tim uvećati profit. Isto tako, razvoj softvera uključuje migriranje podataka, njegovo pakovanje za krajnje korisnike i sama instalacija na predefinisane lokacije i servere koji mogu biti u cloud-u ili lokalno podešeni, unutar vaših kancelarija.

Integracija hardvera

Veoma često aplikacije i programi ne zahtevaju posebne uslove da bi se koristile. Odredjeni segment aplikacija ipak zahteva spoj i integraciju hardverskih komponenti sa softverom. Pod hardver se podrazumevaju merni uredjaji poput vage za kamione ili sklop PLC mikrokontrolera, ali takodje mogu biti razni senzori poput NFC čitača, POS terminala i bar kod čitača, napredne kamere i laboratorijska oprema, merači dubine ili pritiska, kao i VR oprema. Sam hardver može biti lično vaš proizvod, ili OEM proizvod iz uvoza. IOT je još jedna grana programiranja gde vrlo često dolazi do spoja softvera i hardvera.

FAQ

Ukoliko imate dodatna pitanja

Ne, ukoliko imate apsolutno sve informacije, poput izgleda programa (mock-up) i jasno definisanih tehničkih zahteva, kao i već odabranu tehnologiju u kojoj želite da se program realizuje, a da procenjeno vreme izrade projekta nije duže od 6 meseci.

Da, ali zadržavamo pravo na marginalnu grešku (odstupanje) od 15% na krajnju ponudu jer se pokazalo skoro nemogućim predvideti sve troškove i neplanirane situacije koje mogu uticati na konačan iznos izrade projekta.

Ukoliko dopunska funkcionalnost ima mikro uticaj na postojeću, a pritom nema definisane zvanične verzije programa u datom momentu koja se dostavlja kao konačna u odredjenoj prekretnici (milestone), u tom slučaju se ne tretira kao dodatni zahtev za promenu.

Apsolutno, i to je modelitet koji preferiramo. Ukoliko iz nekog razloga dodje do privremenog ili stalnog prekida saradnje (elementarne nepogode, nestabilno stanje u državi, gubitak ili kvar na našoj opremi), klijent zadržava svu intelektualnu svojinu, resurse i dokumentaciju korišćenu u izradi programa.

Ukoliko se klijent opredeli za paušalnu tj. fixnu ponudu, u tom slučaju se sam proces izdeli na prekretnice, i svaki mesec se obračuna koliki broj sati je utrošen za datu prekretnicu, naravno vodeći računa da ukupna količina radnih sati odgovara inicijalnoj ponudi + 15% za odstupanja.

Preferiramo tzv. “Agile” pristup razvoju softvera (sprint), prilikom čega se na svake dve nedelje tačno definišu zadaci koji treba da se izvrše i to jasno iskomunicira i potvrdi sa klijentom. Nakon svaka dva sprinta održi se demo tj. prezentacija gde se klijentu pokaže trenutna funkcionalnost koja je uradjena za vreme završenog sprinta.